Červen 2008

Největším nebezpečím pro Moravu, jsou Češi z Moravy!

4. června 2008 v 3:26 | Mik & Moravsky Radikal
Největším nebezpečím pro Moravu, jsou Češi z Moravy.
Mimochodem: Češi nikdy národ nevytvořili, byl tu diktátorský,despotický kmen. S poddanými vytvořili Pražáky,ale kde se vzali Češi? Snad je vytvořil Lojza J.Národem byli Moravané /uváděni jako Slované. Jako Slované přišli, usadili se a dostali název.Historici po mnoho století se bojí tuto pravdu říct nahlas. Proto tolik zamlžování a knih.
ODPOVED - Moravsky Radikal:
Cesi z Moravy/Moravsti Cesi - zalezi na tom kdo je povazovan za Moravskeho Cecha; jenom nekdo kdo je etnicky Moravan, tzn ma koreny na Morave nebo z casti jinde ale ne v Cechach /treba ja; 75% Moravan 25% Slovak ;-) ale v "papirech" je veden coby Cech? To je samozrejme Moravan, jen je treba lidi vzdelat o Moravanstvi a moravske narodnodsti...
Pak je tu ale ceska mensina na Morave, tzn. etnicti Cesi jez maji koreny v Cechach ale ziji na Morave a ty mel asi MiK na mysli, vetsinou ziiji v byvalich sudetch, napr. Jihlava, ikdyz z cca 75% geograficky na Morave nema s moravanstvim nic moc spolecneho....tezko rici jak velka tato mensina je a jestli by nekdy mohly byt problemy...to prirovnani s Tibetem je celkem trefne, me to jeste snad pripomina Srby v Chorvatsku.
Kdyby se mely Morava a Cesko rozdelit podel historickych hranic tak vysledek bude ten ze Cesko bude tak z 98 % cisty narodni stat Cechu, Morava by byla smesice nekolika norodnosti a podle meho odhadu jen tak 75- 80% Moravane, zbytek Cesi, Slezane, Polaci, Slovaci a dalsi... a myslim ze by to na Morave klapalo celkem v pohode a vsici bychom se domluvili ;-)