Moravští Radikálové

14. července 2008 v 18:20 | Mik - Moravští Radikálové
P O Ž A D U J E M E:
Obnovení samosprávného územního celku Moravy v hranicích Moravskoslezské země, protiprávně zrušené totalitním režimem v roce 1949.
Přenesení celého rozsahu působnosti vlády České republiky na moravskou zemskou vládu v oblastech správy a hospodaření zemským majetkem, výběru, správy a určení finančních zdrojů, územního rozvoje, sociálního a zdravotního zabezpečení, kultury a sportu, školství, životního prostředí a řešení vzájemných vztahů k moravským městům a obcím.
Převedení majetku České republiky, nacházejícího se na území Moravy do majetku zemského,kromě majetku obecního, a úplnou restituci majetku Moravskoslezské země podle inventury z roku 1948.
Převedení vysílání veřejnoprávní televize a televizních studií na Moravě, stejně jako vysílání veřejnoprávního rozhlasu a rozhlasových studií na Moravě do řízení příslušných moravských zemských institucí.
Pravomoc moravského zemského parlamentu na úroveň pravomocí zemských parlamentů členských států Evropské unie včetně rozhodování se na úrovni mezinárodních regionálních vztahů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MiK MiK | E-mail | 26. března 2009 v 7:43 | Reagovat

Občanské hnutí Svobodná Morava vyzývá všechny moravské politické, občanské a společenské subjekty, stejně jako všechny občany na Moravě k přijetí a podpoře prohlášení :

Morava  2009

které

Stanoví rovnoprávné postavení moravského národa s ostatními národy v Evropě.

Žádá okamžité ukončení přehlížení, ponižování, zamlčování, znevažování a ignorování moravského národa a snahy o jeho asimilaci a likvidaci Čechy.

Požaduje úplnou nezávislost Moravy na českém státě.Usiluje o vznik suverénního moravského státu s právy a povinnostmi srovnatelnými s ostatními národy a státy Evropy.

Usiluje o ekonomické, politické a společenské začlenění Moravy a moravského národa mezi ostatní evropské národy a země.

Moravané jsou historicky čtvrtým národem s vlastním

liturgickým jazykem a Morava kolébkou slovanské vzdělanosti, kultury i duchovního života. Morava i moravský národ jsou si vědomi své historické a společenské role.

Jakákoliv spojení evropských národů a zemí lze naplnit pouze mezi suverénními národy suverénních zemí.

Matrici na vytisknutí plakátku A5 je k mání na moravanetisnovsko@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama