Červenec 2009

Moravská reflexe

10. července 2009 v 15:59 | Mik
Odchod intelektuální elity z Moravy je všeobecně známý. Není divu, že na brněnské, moravské univerzitě nachází živnou půdu zakomplexovaný odpad. Autorský tým Fakulty sociálních studií MU je žijícím dokladem. Za zrůdné české vlezliny typu pana Tomáše Mozga, Vladimíra Moráveka, Petra Minaříka, Stanislava Kamenského, paní Barbaru Vrbovou, Renatu Kalenskou, Martiny Měšťanové neděkujeme. Chtějí-li cokoliv připomenout české veřejnosti, měli by tak učinit na Václaváku. Moravská veřejnost pociťuje a je si vědomá dopadu občanského fóra a událostí roku 1989. Přítomnost se nepřipomíná.
Češi, od počátku toužící po národní identitě, setrvávají jako šovinistická evropská škvára. Civilizovaná Evropa je také jinak jako škváru nebere. Etnikum se vyvinulo z politické strany roku 1848 v Praze jako společenský vřed na německém území. Ve známost se dostalo separací z Rakousko-Uherského soustátí počeštěním, posléze vyhnáním původního německého obyvatelstva, anexí Moravského markrabství, Slezska, Slovenska a Zakarpatské Rusy.

Čechistický projekt Fss Masarykovy univerzity - "Kabinet Havel-Úsvit v Čechách " -uráží nejenom moravskou metropoli Brno, ale především jeho obyvatele, obyvatele celé Moravy, moravský národ, Moravany.
Byť jakkoliv kriticky diskusní cyklus upadající české společnosti o české zkušenosti, českém jazyce, českých medií, české podnikavosti české krajiny, českém muži, české kultuře, českém umění, českých myšlenkách, české společnosti, české roli, české vizi, českém bla bla je ubohostí české perverze.
Morava, země s nezvratně doloženou státností si zaslouží projekt reflexe o likvidaci ekonomiky, hospodářství, kultury,národních památek a tradic, samosprávy, o přehlížení, ponižování, zamlčování, znevažování a ignorování moravského národa
Projekt Fss MU považuji za projev české asimilace a likvidace moravského národa, za otevřené porušení Litiny základních lidských práv a svobod.