Přihořívá

8. srpna 2009 v 0:02 | Mik & Radikálové
Moravané, přesvědčení že jsou i Češi, jsou tak jako Moravský kras v Čechách.
Vznik Čechů ze Slovanů se datuje druhou polovinou 19.století. Napůl s Germány se vetřeli do germánské kotliny Bohémie. Pokud ale Češi na Moravě s nám chtějí budovat suverénní Moravu, půjčme jim lopatu. Proč ne! Přihořívá...
Krajským politikům : Oslovujte nás Moravané. Na novonárod Jihomoravanů nemusíme slyšet, ztrapňujete se.
Zemské hranice Morava měla a má je i když nejsou totalitním režimem v mapách zakreslovány. Prostě jsou.
Mohutnící moravské obrození je můrou cajglů(nechci urážet Čechy-čechisté=cajgli-jsou i z řad Moravanů). Šílí z plošné jednotnosti, přitlačme osvětou občanů.
Občanská uvědomělost vzrůstá, díky všem aktivistům a jejich práci. Pokračujme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Standa Standa | E-mail | Web | 4. října 2009 v 13:49 | Reagovat

Taky se mi nelíbí úmyslné rozdělování Moravy například na severní a jižní. Čeští šovinisté se často snaží Moravany rozdělit, aby mezi námi nebyla jednota. Často od nich slyšíme srovnávání Moravy například s Chodskem čímž sice ukazují tito hlupáci svou demenci, ale na lidi, kteří nemají dostatečné vědomí o moravské historii to má negativní vliv. Češi také rádi rozdmýchávají spory ohledně moravské metropole, především mezi Brnem a Olomoucí. Pro nás Moravany by nemělo být natolik důležité, které město se stane hlavním, aby nastaly spory, případně nejednota! Vzpomeňme si na krále Svatopluka a jeho pruty! Moravané nesmí opakovat stejné chyby, jaké udělali Češi v případu tvrdého centralismu Prahy! Svou důstojnou roli v životě Moravské země musí dostat všechna významná moravská města, moc se nesmí koncentrovat do jednoho místa! FREE MORAVIA !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama