Církevní restituce a Morava

10. září 2012 v 17:02 | Mik a Radikálové
Církevní restituce vyvolávají protináboženské a proticírkevní nálady ve společnosti. Jde o sporný návrat asi polovinu nějakého majetku v hodnotě zhruba 75 miliard korun, který je v držení státu. Pak za další majetek mají získat náhradu 59 miliard korun během 30 let. Jsem věřící pohan a církev nám jen ubližovala. K čemu jsou jí statky miliardy, když Bohu stačilo slovo. A nevím,proč se Duka sere na Moravu! Jsou mu Čechy malé? Pár ubohého majetku máme odevzdat Vatikán?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zmrdobijec zmrdobijec | 25. listopadu 2012 v 16:23 | Reagovat

Kdo není katolík nemůže být Moravanem.

2 Roman Zahradnicek Roman Zahradnicek | E-mail | 20. ledna 2013 v 0:10 | Reagovat

Až Vám na ENDÉELCE nebo jinde bude ve stáří utírat zadek řádová sestra ,či jinou pomoc nebo charitu v neštěstí přijmete,potom snad pochopíte k čemu je církvi její hystorycký majetek.Nepotkal jsem za svuj život nikoho komu by církev ublížila.Bože žehnej převážně křestanské MORAVĚ.

3 Tarifs Tarifs | 25. července 2013 v 17:33 | Reagovat

Slova překypující nenávistí ale postrádající smysl. Takových je všude víc než dost.

4 Moravský disident Moravský disident | E-mail | 19. ledna 2014 v 22:15 | Reagovat

Zatím se tu sešly katolické kecy, takže něco o skutečné úloze církve a jejich právech.

Boží dopuštění

Tak na Čechy přišlo Boží dopuštění, ale proč? Že by ani ten miliardový vládou schválený odpustek neobměkčil Hospodinovo srdce? Proč se pražský arcibiskup nepostavil v autoritě dešti a nezastavil záplavy, tak jak Ježíš zakázal tu bouři na jezeře? Patří přeci do cechu jeho nástupců? A v Evangeliích tuto moc Ježíš učedníkům a všem, kdo v něj uvěří, předal. Nebo, že by to bylo jinak? Možná máme dočinění jen s novodobými farizeji křižujícími Krista a upalujícími Husa
Možná měl pravdu Jan Hus se svým odmítáním odpustků a slova Písma, že se nelze Pánu zavděčit nižádnými dary? A možná funkcionáři katolické církve nejsou ti, co uvěřili a mají přístup k této moci. (ani přikládání rukou katolíka Kalouska na český rozpočet tento nijak neuzdravuje, a tato zázračná uzdravovací moc byla rovněž předána Ježíšem po jeho zmrtvýchvstání.)
Nebo se katolické církve místo zaslíbení týkají verše z poslední knihy Bible z Knihy Zjevení sv. Jana? Píše se tam o nevěstce zpité krví proroků, sedící na 7 pahorcích, autor ji nazývá Babylónem, ale ten v jeho době jednak neexistoval, jednak šlo o město na veletoku ne na pahorcích. Jistěže církev má býti kristovou nevěstou, ale nevěstka to je jen jedno písmeno navíc. A ti svatí a prorokové? Třeba Mistr Jan Hus a Jeroným Pražský, ale i všechny oběti obou reformací (Husova a Lutherova). (jak to s nevěstkou má dopadnout si přečtěte ve výše uvedeném Zjevení)
Údajně ten majetek potřebují ke své charitativní činnosti, ale jejím úkolem není charita, evangelia o ní takřka nehovoří, ale šíření evangelia dobré zprávy o odpuštění hřích a Boží lásce, jenže oni kážou daleko spíše hřích a peklo zatracení. Vždyť z restitučního zákona se v hrobě neobrací jen Tatíček Masaryk, čímž narážím na pozemkovou prvorepublikovou reformu, ale i habsburský mocnář Josef II., který jíž dávno před ním upravil majetkové poměry v Říši v neprospěch Říma. Současná restituce nepřekračuje toliko rok 1948, ale jde až do 18. Století, což být důslednější a restituovat před Bílou Horu 1620?
Poslední slovo k problematice říká opět Písmo: „Přistižený zloděj nahradí škodu sedminásobně“. A zde já Bibli věřím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama